fbpx

Informacje o działaniach

Warsztaty dotyczące działań i wsparcia na rzecz ochrony przyrody w rolnictwie

W dniu 21.06.2022r w pierwszy dzień lata odbyły się zaplanowane warsztaty, które zostały organizowane przez KGW w Łapiczach.
Po powitaniu uczestników warsztatu przez Przewodniczącą Zarządu KGW w Łapiczach ,,Łapiczanki’’ p. Ewę Wilczyńską nastąpiło przedstawienie programu oraz zaproszonych gości.

  • Pierwszą część warsztatu – działania i wspieranie na rzecz ochrony przyrody w rolnictwie omówiła p. Ewa Sufin Jacquemart, następnie mieliśmy krótką przerwę kawową i poczęstunek
  • Druga część warsztatu w temacie – ,,Zdrowe i ekologiczne budownictwo wiejskie” poprowadził inż. Jacek Minkiewicz.
  • Trzecia część warsztatów dotyczyła dobrych praktyk – co było powiązane ze zwiedzaniem gospodarstwa rolnego, producenta borówki amerykańskiej -gospodarstwa w Białusach i K. Słoja grupę oprowadził gospodarz p. Kamil Wilczewski.
Podziękowania dla Starostwa za pomoc w zorganizowaniu transportu dla młodzieży oraz zaangażowanie koleżanek i kolegów z KGW w Łapiczach przy sprawach organizacyjnych wydarzenia, a przede wszystkim dla wspaniałej młodzieży za aktywny udział, co dla KGW jest potwierdzeniem, że to co robimy jest ważne i potrzebne w naszej lokalnej, małej społeczności. Mamy nadzieję, że przekazane informacje będą stosowane i realizowane w praktyce.

Projekt finansowany przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię z Funduszy EOG w ramach Programu Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny.

Adres:

KGW w Łapiczach Łapiczanki
NIP: 545-182-07-07
Łapicze 36
16-120 Krynki

Zarząd:

Przewodniczący: Ewa Wilczyńska
Członek: Wiesława Obojska

Telefon:

+48 604 508 883

E-mail:

kgwlapiczanki@wp.pl

Social Media:

Tagi:

#maledzialanieduzeznaczenie #mddz #kgwtomy #activecitzensfund #łapicze #funduszregionalny #aktywniobywatelegranty